1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Prof. Dr. Mesut Erdal, kutlu doğum konferansı verdi

konf-mesut-erdal2Oğuzeli İlçe Müftülüğümüz "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında 15.Nisan Pazartesi günü  "Hz. Peygamber ve İnsan Onuru" konulu program düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdi.

Program, İlçe Müftüsü Şaban KONDİ beyefendinin açılış konuşmasıyla başladı.

Daha sonra  fakültemiz Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Mesut ERDAL "Hz. Peygamber ve İnsan Onuru" konulu konferans verdi.

Prof. Dr. Mesut ERDAL konuşmasında Hz. Peygamberin din,dil ve ırk  ayrımı gözetmeden herkese eşit ve adil davrandığını, insana ırkından dilinden ve dininden dolayı değil insan olduğu için değer verdiğini beliterek, O kutlu nebi, çocuğa u, kadını, yaşlıyı, komşuyu, herkesi onurlandırmıştır.

Bir zenciyi komutan, bir diğerini baş müezzin tayin edip renk ayrımı yapmadığı, bir a'mayı sefere çıkarken  vekaleten devlet reisi olarak bırakarak engelli ayrımı yapmadığı ve bir yahudi cenazesi geçerken ayağa kalkarak insanı nasıl onurlandırdğı hepimize örnek olmalıdır dedi.

Program daha sonra Futbol turnuvası ve Okullar arası düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödül takdimi ve vatandaşlara yapılan gül takdimi ile sona erdi.

konf-mesut-erdal-2

konf-mesut-erdal-3