1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

XIV. Tefsir Anabilim Dalı Koordinasyon Toplantısı

semp tefsir koordine kFakültemiz ev sahipliğinde düzenlenen ''İlahiyat Fakülteleri XIV. Tefsir Anabilim Dalı Koordinasyon Toplantısı'' ve ''Geçmişten Günümüze Tefsir İlmi: Konusu, Hedefi ve Sınırları'' konulu panel, 12 Mayıs 2017 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Gaziantep'te Dini Hayat Sempozyumu Gerçekleştirildi

gaziantepte dini hayatUluslararası Gaziantep Alimleri ve Gaziantep’te Dini Hayat Sempozyumu Türkiye’nin çok sayıda üniversitesinden akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Kelâm Koordinasyon

kelam koordineİlahiyat Fakülteleri XXI. Kelâm Anabilim Dalı Koordinasyon Toplantısı ve Kelâm İlminde Metodoloji Sorunu Uluslararası Sempozyumu, Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ev sahipliğinde 13-15 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Devamını oku...

Toplumsal Birliğin Güçlendirilmesinde Dini Söylemin Önemi

semp dini soylem1Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İslâmi İlimler Araştırma Vakfı’nın (İSAV) 16-17 EKİM 2015 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesinde Toplumsal Birliğin Güçlendirilmesinde Dinî Söylemin Önemibaşlıklı sempozyum düzenlendi.

Devamını oku...

Nübüvvetin Süresi ve Kapsamı Çalıştayı Düzenlendi

nubuvvet calistayiFakültemiz Kelam Anabilim Dalı tarafından düzenlenen ‘Hz. Peygamber’in nübüvvetinin süresi ve kapsamı’ çalıştayı açılış töreni gerçekleşti.

Devamını oku...

Çevre ve Ahlak Sempozyumu Düzenlendi

cevre ve ahlakGaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, "Çevre ve Ahlak Sempozyumu" düzenlendi.

Devamını oku...

Bedruddin el-Aynî Sempozyumu

hadis-ihtisasFakültemiz tarafından “Uluslararası Bedruddîn El-Aynî Sempozyumu ve II. Hadis İhtisas Toplantısı” Açılış töreni Atatürk Kültür Merkezinde yapılan törenle gerçekleştirildi.

Devamını oku...