1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, konferans verdi

ihsan sureyya sirmaGençlik bir bakıma toplama Gaziantep Üniversitesi GAÜN İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma tarafından “İslam ve Gençlik” konferansı verildi.

Konuşmasında gençliğin bütün insani faaliyetlerde çok önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, “Eğer bir insan gençken kendisini yetiştiremiyorsa yaşlandığında hiçbir şey yapamaz. Gençlik, bir bakıma toplama dönemidir. Onun için gençlerin dil öğrenmesi lazım. Gençliğinde dil öğrenemeyen sonunda ilim yapamaz. İlim için de değişik diller mutlaka lazım. İlahiyat için, tarihçiler için Arapça, İngilizce, Fransızca ve Farsça gibi dilleri bilmesi gerekiyor. Gençlere bunu mutlaka öğretmemiz lazım çünkü bugünkü gençlik internete, telefonlara dalıyor” diye konuştu.

Öğrencilere vakitlerini iyi kullanmalarını tavsiye eden Prof. Dr. Sırma, vaktin çok önemli olduğunu, boşa harcanmaması, iyi ve yararlı çalışmalarda, ihtiyaçlarda kullanılması gerektiğini ifade etti.

GAÜN Dayanışmaya Umut Yolu Topluluğu tarafından düzenlenen konferansın açılışında konuşan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şehmus Demir, “Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma hocamla ilk 18 yaşımda karşılaştım, hocamın öğrencisi oldum. Hayatıma yön veren insanların başında geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Desteğini hep yanımda gördüm, hep danıştım. Hocam aslında beni değil yüzlerce, binlerce insanı değil bir nesil yetiştirdi. 40’ın üzerinde kitabıyla bir nesil yetiştirdi. Türkiye insanı üzerinde, en azından bizim çevrenin üzerinde çok büyük bir hakkının olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

 

.

.

.